Youth Division Winners

Providing a platform for pianists to advance their musical study and achieve artistic growth.

Baroque/Classical Division

  • First Place: Bonnie Lee
  • Second Place: Edwin Wu
  • Third Place: Julia Beal
Honorable Mentions:
1. Eric Cisyk
2. Bryan Zhou
3. Stella Xu

Romantic Division

  • First Place: Julia Beal
  • Second Place: Bonnie Lee
  • Third Place: Stella Xu
Honorable Mentions:
1. Tiffany Tian
2. Edwin Wu
3. Eric Cisyk

Impressionist/Modern Division

  • First Place: Julia Beal
  • Second Place: Edwin Wu
  • Third Place: Faith Zhuo
Honorable Mentions:
1. Ethan Zhou
2. Maddux Raugust
3. Noah Zhuo

Ensemble

  • First Place: Jacob Nikulin & Ella Nikulin
  • Second Place: Ethan Zhou & Bryan Zhou

Junior Division Winners

Providing a platform for pianists to advance their musical study and achieve artistic growth.

Baroque Division

  • First Place: Brielle Bryant
  • Second Place: Xiaoyong (Tom) Li
  • Third Place: Jennifer Tian
Honorable Mentions:
1. Joel Rice
2. Antonio Talarico
3. Adam Ling

Classical Division

  • First Place: Brielle Bryant
  • Second Place: Qingshan Li
  • Third Place: Kaylani Johnson
Honorable Mentions:
1. Ethan Chang
2. Xiaoyong (Tom) Li
3. Matthew Huang

Romantic Division

  • First Place: Qingshan Li
  • Second Place: Xiaoyong (Tom) Li
  • Third Place: Brielle Bryant
Honorable Mentions:
1. Joel Rice
2. Jacob Eberlein
3. Ari Izon

Impressionist/Modern Division

  • First Place: Kaya Smith
  • Second Place: Qingshan Li
  • Third Place: Brielle Bryant
Honorable Mentions:
1. Linda Jiang
2. Joel Rice
3. Clark Allred

Ensemble

  • First Place: Ari Izon & Jennifer Tian
  • Second Place: Caede & Takeru Lutz
  • Third Place: Maddux Raugust & Jack Barter
Honorable Mentions:
1. Melissa Aberea & Cornelia Busuioc

Senior Division Winners

Providing a platform for pianists to advance their musical study and achieve artistic growth.

Baroque Division

  • First Place: Theo Goodwin
  • Second Place: Zachary Bjurstrom
  • Third Place: William Ames
Honorable Mentions:
1. Olivia Mallo

Classical Division

  • First Place: Andrew Nikulin
  • Second Place: Alexis Zou
  • Third Place: Jeslyn Cai
Honorable Mentions:
1. Ella Melin
2. Ariel Little
3. Alex Tran

Romantic Division

  • First Place: Sarah Gheorghita
  • Second Place: Jeslyn Cai
  • Third Place: Theo Goodwin
Honorable Mentions:
1. Alexis Zou
2. Hansen Berrett
3. Alex Tran

Impressionist/Modern Division

  • First Place: Alexis Zou
  • Second Place: Jeslyn Cai
  • Third Place: Karissa Nakamura
Honorable Mentions:
1. Alex Tran
2. Levi Hill
3. Ella Melin

Ensemble

  • First Place: Hansen Berrett & Alexis Zou
  • Second Place: Alesia Levchenko & Tanya Zdanevskaia
  • Third Place: Isabelle Pefley & Isabella Ordonez-Orschel
Honorable Mentions:
1. Beatrice Aldred & William Aldred