Youth Division Winners

Providing a platform for pianists to advance their musical study and achieve artistic growth.

Baroque/Classical Division

  • First Place: Bonnie Lee
  • Second Place: Edwin Wu
  • Third Place: Bryan Zhou
Honorable Mentions:
1. Julia Beal
2. Takeru Lutz
3. Clark Allred

Romantic Division

  • First Place: Edwin Wu
  • Second Place: Matthew Huang
  • Third Place: Neva Xu

Impressionist/Modern Division

  • First Place: Edwin Wu
  • Second Place: Antonio Talarico
  • Third Place: Matthew Huang
Honorable Mentions:
1. Ethan Zhou
2. Noah Zhuo
3. Melisa Zberea

Ensemble

  • First Place: Caede & Takeru Lutz
  • Second Place: Cornelia Busuioc & Melissa Zberea
  • Third Place: Bryan & Ethan Zhou
Honorable Mentions:
1. Elika Ford & Atalya Ford
2. Neva Xu & Stella Xu

Junior Division Winners

Providing a platform for pianists to advance their musical study and achieve artistic growth.

Baroque Division

  • First Place: Daniel Beal
  • Second Place: Alex Tran
  • Third Place: Sophia Ji
Honorable Mentions:
1. Caede Lutz
2. Qingshan Li
3. Rachel Ji

Classical Division

  • First Place: Daniel Beal
  • Second Place: Caede Lutz
  • Third Place: Killian Page
Honorable Mentions:
1. Qingshan Li
2. Alexis Zou
3. Tom Li

Romantic Division

  • First Place: Alex Tran
  • Second Place: Daniel Beal
  • Third Place: Alexis Zou
Honorable Mentions:
1. Theo Goodwin
2. Qingshan Li
3. Caede Lutz

Impressionist/Modern Division

  • First Place: Daniel Beal
  • Second Place: Alex Tran
  • Third Place: Tom Li
Honorable Mentions:
1. Ariel Little
2. Alexis Zou
3. Qingshan Li

Ensemble

  • First Place: Sophia & Rachel Ji
  • Second Place: Alesia Levchenko, Tanya Zdanevskaia, Ariel Little & Eilean McLaurin
  • Third Place: Ari Izon & Jennifer Tian
Honorable Mentions:
1. Nicolas & Isabella Ordonez Orschel

Senior Division Winners

Providing a platform for pianists to advance their musical study and achieve artistic growth.

Baroque Division

  • First Place: Jeslyn Cai
  • Second Place: Hansen Berrett
  • Third Place: Jacob Van
Honorable Mentions:
1. Baden Woodward
2. Zachary Bjurstrom

Classical Division

  • First Place: Nolan Tu
  • Second Place: Ryan Koenninger
  • Third Place: Ryan Holder
Honorable Mentions:
1. Hansen Berrett
2. Jeslyn Cai
3. Samuel Honeycutt

Romantic Division

  • First Place: Nolan Tu
  • Second Place: Hansen Berrett
  • Third Place: Ryan Koenninger
Honorable Mentions:
1. Jacob Van
2. Ryan Holder
3. Andrew Nikulin

Impressionist/Modern Division

  • First Place: Nolan Tu
  • Second Place: Man Wun Lam
  • Third Place: Hansen Berrett
Honorable Mentions:
1. Jeslyn Cai
2. Samuel Honeycutt
3. Jacob Van